Nawet do 5 lat za kratami grozi 32-letniemu kierowcy fiata, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Sprawca, który uciekał przed policyjnym pościgiem, łamał po drodze wszelkie możliwe przepisy ruchu drogowego i stwarzał poważne zagrożenie bezpieczeństwa. Policjanci z bielskiej drogówki zatrzymali uciekiniera, który miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Jednocześnie był poszukiwany przez sąd.

Do zdarzenia doszło w Bielsku-Białej na ul. Zygmunta III Wazy, gdzie policjanci zamierzali zatrzymać do kontroli drogowej kierującego fiatem punto. Mundurowi włączyli sygnały uprzywilejowania – dźwiękowe i świetlne, na które kierowca nie zareagował. Przyspieszył i zaczął uciekać. Jechał z dużą prędkością, łamiąc po drodze wszelkie przepisy ruchu drogowego. Policjanci ruszyli w pościg za uciekinierem. Chwilę później zatrzymali 32-latka, który ledwo trzymał się na nogach. Badanie alkomatem wykazało, że miał on w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. W czasie sprawdzeń w policyjnych bazach danych okazało się, że mężczyzna był poszukiwany przez sąd za wcześniejsze konflikty z prawem. Czeka go ponad 4-letni pobyt w zakładzie karnym, m.in. za kradzieże i włamania.

Zatrzymany usłyszał już zarzuty, a po przesłuchaniu trafił prosto do aresztu śledczego, gdzie spędzi kilka najbliższych lat. Za obecne przestępstwa grozi mu dodatkowo 5 lat za kratami.

Przypominamy, że od 1 czerwca 2017 r. niezatrzymanie się do kontroli jest przestępstwem. Kierowca uciekający przed policją musi liczyć się z karą od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. Na uciekinierów sąd będzie też nakładał bezwzględny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów na okres od roku do 15 lat.

Źródło: Policja Bielsko-Biała