Straż Miejska w Bielsku-Białej wspólnie z Komendą Miejską Policji prowadzi kampanię znakowania rowerów. Głównym celem kampanii jest możliwość identyfikacji właściciela w przypadku odzyskania skradzionego roweru, a tym samym ograniczenie zjawiska kradzieży rowerów poprzez nanoszenie na jednoślady cech identyfikacyjnych.

Procedura znakowania polega na naniesieniu markerem UV numeru telefonu właściciela na elementy roweru. Każdy oznakowany rower zostanie opatrzony w widocznym miejscu naklejką samoprzylepną, informującą o dokonaniu oznakowania roweru. Elementami podlegającymi oznakowaniu oraz miejscami wykonania oznaczeń są: rama roweru pod kierownicą, ramię tylnej przekładni, przedni widelec. W rowerach o dużej wartości zaleca się także rozważenie możliwości oznakowania dodatkowych elementów, takich jak: sztyca siodełka, sztyca kierownicy, obręcze kół.

Rejestracja w komputerowej bazie danych Straży Miejskiej odbywa się na podstawie: dokumentu tożsamości właściciela (osoba pełnoletnia) oraz wypełnionego przed jego znakowaniem oświadczenia właściciela roweru.

znakowanie rowerów odbywać się będzie w siedzibie Straży Miejskiej w Bielsku-Białej przy ul. Kołłątaja 10, w dniach od poniedziałku do piątku, po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym pod numerem telefonu: 33 8228114 wew. 113 lub 313.

Źródło: Policja Bielsko-Biała