Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej Bielska-Białej, członek tego gremium, Marcin Lisiński, w imieniu mieszkańców miasta zwrócił się do prezydenta Bielska-Białej z prośbą o rozważenie możliwości zakupu lub zamiany działek miejskich na działki zlokalizowane u zbiegu ulic Browarnej i Cieszyńskiej oraz Browarnej, stanowiących obecnie własność prywatną. Pierwsza z nich to działka po dawnym browarze. Radny widziałby tam krytą pływalnię.

W 1996 r. Grupa Żywiec zamknęła obiekt mieszczący się na tej działce, a co za tym idzie, zlikwidowała możliwość odtworzenia w tym miejscu zakładu produkcyjnego. Potem działka została sprzedana i obecnie znajduje się w rękach prywatnej spółki. Od czasu zamknięcia browaru nic na tej działce się nie dzieje. Co więcej, zabudowania w jej obrębie są w opłakanym stanie, co nie tylko negatywnie wpływa na wizerunek tej część miasta, ale również może powodować zagrożenie. – Osobiście uważam, że wybudowanie w tym miejscu, np. budynku wielorodzinnego, będzie niekorzystne z punktu widzenia przyległego kąpieliska oraz uciążliwości jakie pojawiać się będą, szczególnie w okresie letnim. Tak więc może warto przeprowadzić rozmowy z właścicielami celem pozyskania tego terenu właśnie dla kąpieliska. Druga działka jest niezabudowana i przeznaczona na sprzedaż – podpowiada radny Lisiński.

Jak podkreśla radny, w sąsiedztwie wspomnianych działek znajduje się kąpielisko Panorama i teren ten mógłby zostać pozyskany na rozbudowę tego kompleksu. Jak sugeruje Lisiński, na części działek mógłby powstać duży parking oraz kryta pływalnia, która w przyszłości mogłaby połączyć basen otwarty z kąpieliskiem krytym. Byłby to całoroczny kompleks, w którym miałby funkcjonować system podgrzewania wody. – W związku z tym składam na pana ręce prośbę o to, by służby miejskie przeprowadziły rozmowy z obecnymi właścicielami w temacie możliwości zakupu lub zamiany działek, a jeśli istnieje taka możliwość, to proszę o rozważenie możliwości realizacji inwestycji w tym miejscu – zakończył Marcin Lisiński.

Zdjęcie: Facebook Marcina Lisińskiego