Maraton jest kontynuacją Sztafety „Płyniemy do Rzymu”, która miała miejsce w dniu kanonizacji św. Jana Pawła II. Organizatorzy zakładali wówczas przepłynięcie 1478 długości basenu czyli symbolicznej odległości między Bielskiem-Białą a Rzymem. Jednakże sumując dotychczasowe dokonania, uczestnicy tego przedsięwzięcia przepłynęli łącznie dystans 2450 km, zatem „dopłynęli” do Rzymu, a nawet dalej.

„Dotarcie” do Rzymu nie oznacza jednak końca przygody z pływaniem i po raz kolejny zapraszają wszystkich, którzy poprzez dobrą zabawę, integrację, ale także wysiłek chcą uczcić nie tylko czwartą rocznicę kanonizacji św. Jana Pawła II, lecz także otworzyć innym okno na świat.

W maratonie mogą uczestniczyć wszyscy, niezależnie od wieku i kondycji fizycznej. Organizatorzy zachęcają, aby dzieciom i młodzieży towarzyszyli rodzice. Osoby niepełnosprawne mogą płynąć w towarzystwie opiekunów. A ci, którzy jeszcze nie czują się w wodzie całkiem pewnie, mogą wspomagać się sprzętem.

Zgłoszenia są przyjmowane indywidualnie oraz grupowo. Wystarczy zadeklarować przepłynięcie określonego dystansu (minimum 1 długość basenu).

Regulamin Integracyjnego Maratonu Pływackiego „Płyniemy do Rzymu”  znajduje się na stronie internetowej Bielsko-Bialskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji

Szczegóły

Źródło: UM Bielsko-Biała