9 kwietnia po godzinie 18 do komendy Straży Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach zgłosił się mężczyzna, obywatel Algierii, który był zdezorientowany i wystraszony. Oświadczył dyżurnemu, że został pobity na ulicy Niepodległości, a w jego kierunku adresowane były rasistowskie hasła.

Obcokrajowiec zgłosił się do komendy z kobietą, która była świadkiem tego zajścia. Kobieta oświadczyła, że jechała samochodem ulicą Niepodległości i zauważyła jak dwóch mężczyzn atakuje obywatela Algierii. Kobieta zatrzymała swój samochód, a następnie zaczęła trąbić klaksonem co spłoszyło sprawców. Kobieta podała funkcjonariuszom rysopis sprawców, który został przekazany patrolowi policji. Poszkodowany również oznajmił funkcjonariuszom, że gdy sprawcy go bili, to w jego kierunku wykrzykiwali różnego rodzaju rasistowskie wyzwiska. Dyżurny Straży, dzięki szczegółowemu rysopisowi, wytypował jednego ze sprawców. Strażnicy po uzyskaniu tych informacji wraz z policją dokonali poszukiwań rejonu za sprawcami

Świadkowie tego zdarzenia proszeni są o kontakt z jednostką policji w Czechowicach-Dziedzicach tel. 32-214-88-10 albo 112 lub straż miejska 32-215-54-92 lub 986.