Długi weekend świąteczny był ostatnim, podczas którego narciarze korzystać mogli z przygotowanych w tym sezonie tras ośrodka na Skrzycznem.

Kolejny sezon dla miłośników aktywności narciarskich i snowboardowych na stokach upłynął na trasach należących do Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku wyjątkowo. Już latem oddany został do użytku dolny odcinek kolei linowej na Jaworzynę, gdzie krzesełka zastąpiły nowoczesne kanapy. Początkiem sezonu zimowego jego symbolicznego otwarcia dokonał uroczyście Prezydent RP Andrzej Duda.

Decydując się na korzystanie z uroków tras w Szczyrku można było zaopatrzyć się w specjalny skipass, który obowiązując na największe ośrodki narciarskie – Skrzyczne COS, Szczyrk Mountain Resort, Beskid Sport Arena – okazał się doskonałym rozwiązaniem.

Gdy tylko w Szczyrku ruszył sezon narciarski, w następstwie porozumienia pomiędzy największymi ośrodkami i samorządem, kursowanie rozpoczęły skibusy, dostępne dla wszystkich chętnych mieszkańców Szczyrku oraz turystów.

Goście odwiedzający ośrodek Skrzyczne COS mogli natomiast korzystać z gruntownie zmodernizowanej poczekalni na dolnej stacji kolei, a przygotowanie tras zapewnił rozszerzony o nowe armatki system naśnieżania.

Za nami sezon udany, choć chciałoby się, aby warunki pogodowe sprzyjały narciarzom jeszcze bardziej. Infrastruktura narciarska naszego Ośrodka systematycznie się rozwija i wielu naszych gości daje temu wyraz. Dziękujemy, że tak często minionej zimy przebywali u nas – mówi Ireneusz Furczyk, p.o. dyrektora COS-OPO w Szczyrku.

Przypomnijmy, że aktualnie trwa przegląd techniczny kolei linowej na Skrzyczne na całej długości. Korzystać z niej będzie można ponownie od soboty 28 kwietnia. Na sezon letni przewidziana jest m.in. specjalna oferta z myślą o rowerzystach.