Klub Honorowych Dawców Krwi przy Urzędzie Gminy w Bestwinie zachęca do udziału w akcji honorowego krwiodawstwa, która odbędzie się w niedzielę, 15 kwietnia 2018 r., w godz. od 9 do 13 w Bestwinie przy kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Rejestracja dawców do godz. 12.30.

Szpitale borykają się z ogromnym niedoborem krwi, dlatego też Państwa udział w akcji jest bardzo ważny. Nic nie zastąpi krwi w procesie leczenia, potrzebują jej również mieszkańcy naszej gminy przebywający obecnie w szpitalach, dlatego ważna jest każda jej kropla. Jeśli masz ukończone 18 lat a nie ukończyłeś 65 lat i jesteś zdrowy przyjdź w niedzielę, 15 kwietnia do Bestwiny i pomóż potrzebującym.

Przypominam, że należy posiadać przy sobie dokument tożsamości, w dniu poprzedzającym oddawanie krwi unikać tłustych posiłków i alkoholu, a przed udaniem się do ambulansu należy spożyć lekki posiłek i dobrze nawodnić organizm. Powinno się wypić około 1,5 litra wody.

Warto zapoznać się z różnego rodzaju propozycjami zniżek i rabat dla honorowych dawców krwi, jakie oferują krwiodawcom, np. hotele, motele, schroniska, cukiernie, kawiarnie itp. Szczegóły pod tym adresem:  stronę www.dawcomwdarze.pl.