Do maja przyszłego roku w Międzyrzeczu Górnym potrwa rozbudowa szkoły o segment dydaktyczny. Jak wyjaśnia wójt gminy Jasienica Janusz Pierzyna, rozbudowa szkoły pojawiła się w związku z reformą oświaty. Tym samym wraz z likwidacją gimnazjów szkoły podstawowe powiększają się o klasy siódme – już w tym roku szkolnym, a także ósme – od przyszłego.

Aby stworzyć odpowiednie warunki uczniom do nauki w poszerzonej szkole podstawowej, placówka w Międzyrzeczu powinna zostać rozbudowana. Uznaliśmy, że trzeba tego dokonać najszybciej, jak to tylko możliwe – dodaje wójt Janusz Pierzyna. Segment zostanie dostosowany do głównego gmachu szkoły, będzie miał dwie kondygnacje, cztery sale lekcyjne, osobną klatkę schodową i kotłownię. Łącznie w szkole przybędzie 282 mkw. powierzchni użytkowej. Ekipy budowlane zagospodarują też teren wokół segmentu, a także zostanie przebudowany istniejący obok plac zabaw.

Segment zaprojektowano w ten sposób, aby w przyszłości w miarę potrzeb można było dobudować do szkoły kolejną część. Już teraz rozpoczęto prace projektowe dla sali gimnastycznej, większej od obecnie istniejącej. Całość prac budowlanych kosztować będzie ponad 2 mln zł, zakończą się w maju 2019 r.

Źródło: UG Jasienica