Święta Wielkanocne za nami. Przez cały świąteczny okres prowadzona była akcja „Bezpieczna Wielkanoc”. Nad bezpieczeństwem na drogach czuwało ponad 300 bielskich policjantów.

Okres świąteczny, jak co roku charakteryzuje się zwiększonym natężeniem ruchu. Dlatego też na drogach było więcej policyjnych patroli. Policyjne działania rozpoczęły się 30 marca o godzinie 6.00, a zakończyły wczoraj o 22.00. Policjanci zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości, korzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz respektowanie przepisów ruchu drogowego, szczególnie stosowanie się do obowiązujących ograniczeń prędkości. Niestety, zatrzymano 6 kierujących, którzy prowadzili pojazdy pod wpływem alkoholu.

W czasie świąt doszło do 2 wypadków drogowych. Do pierwszego z nich doszło 30.03. (piątek) około 12.00 w Bielsku-Białej na ul. Kamienickiej, gdzie 65-letni rowerzysta najechał na psa, który wbiegł wprost pod koła jednośladu. Rowerzysta przewrócił się, doznając obrażeń ciała. Do kolejnego, poważanego wypadku, doszło jeszcze tego samego dnia około 20.00 w Czechowicach-Dziedzicach na DK-1. Z ustaleń wynika, że 38-letni mężczyzna, przechodząc przez oznakowane przejście przy włączonym czerwonym sygnalizatorze dla pieszych, został potrącony przez toyotę, kierowaną przez 65-letniego bielszczanina, a następnie skodę, którą kierował 50-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego. Pieszy w poważnym stanie, nieprzytomny został przewieziony do szpitala. Ponadto policjanci odnotowali blisko 40 drobnych stłuczek.