W niedzielę 3 czerwca 2018 w Kozach odbędzie się szesnasta już edycja Biegu na Hrobaczą Łąkę. W tym roku organizator, Centrum Sportowo-Widowiskowe w Kozach, przygotowało wiele zmian, które powinny przypaść do gustu nie tylko biegaczom. Najważniejszymi zmianami jest nowa trasa o charakterze alpejskim na dystansie 14km, a także organizacja Rajdu Nordic Walking, wszystko z metą na szczycie Hrobaczej Łąki.

Trasa o długości 14 km ma przewyższenie 469 m. Suma podbiegów to ponad 750 m. Aż 85% dystansu zostanie poprowadzone ciekawą drogą leśną i widokowym grzbietem górskim, szlakiem czerwonym przez szczyty Groniczki i Gaiki. Początkowa część dystansu to droga asfaltowa, która poprowadzi biegaczy od parku w Kozach do lasu u podnóża góry z krzyżem milenijnym. W tym roku, start biegaczy został zaplanowany o godzinie 10:00. Na trasie dodatkowo zostanie zorganizowany punkt z wodą i pomiarem. Na szczycie Hrobaczej Łąki został zaplanowany posiłek i odbiór rzeczy z depozytu.

Rajd Nordic Walking zostanie poprowadzony szlakami na szczyt. Trasa o dystansie 5,7 km może być dobrym treningiem albo wycieczką z rodziną.

– W pierwszą niedzielę czerwca, zapraszamy do aktywności biegaczy, a także osoby chodzące z kijami. W tym roku biegacze zmierzą się z ciekawym górskim dystansem 14 km. Każdy z uczestników biegu otrzyma na mecie pamiątkowy medal. Będzie wiele atrakcji dla biegaczy między innymi pomiar czasu na podstawie chipów w numerze startowym, posiłek na mecie. Zorganizujemy także Rajd Nordic Walking – zaprasza Konrad Hamerlak – dyrektor Centrum Sportowo-Widowiskowego w Kozach.

Zapisy dla rozpoczną się 30.03.2018 br. o godzinie 18:00 na stronie: www.bgtimesport.pl. Organizator wprowadził limit zawodników. Opłata za udział w biegu wynosi 45 zł, a w Rajdzie Nordic Walking 25 zł.

Informacje o warunkach udziału pod adresem: www.csw.kozy.pl. Organizatorem zawodów jest Centrum Sportowo-Widowiskowe w Kozach.