Ciepła sobota z opadami deszczu, w świąteczną niedzielę śnieg w górach, a w poniedziałek chłód i silny wiatr – tak będzie kształtowała się aura w okresie wielkanocnym.

Dynamiczna – jednym słowem można określić pogodę jaka panować będzie podczas nadchodzących Świąt Wielkanocnych. Zaznaczamy, że trasa prognozowanego niżu, a także jego aktywność, może być inna co będzie skutkowało zmianami w prognozach – czytamy na facebook’owym profilu Łowcy Burz Podbeskidzie. Oto jaką pogodę na okres świąteczny prognozują Łowcy:

Piątek – w ciągu dnia sporo słońca, zachmurzy się po południu, pod wieczór możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna na poziomie 10-12*C.

Sobota – zachmurzenie umiarkowane/duże z lokalnymi rozpogodzeniami. Temperatura maksymalna na poziomie 13-15*C. Po południu i wieczorem spodziewamy się dość silnych opadów deszczu. Szykuje się też znaczny spadek ciśnienia, więc meteopaci nie będą się czuli najlepiej.

Niedziela – na niebie sporo chmur, z których będzie padał deszcz. W górach już śnieg. Temperatura maksymalna 3-6*C, z biegiem dnia będzie spadać. Pod wieczór wzrośnie też prędkość wiatru – do 60km/h z zachodu.

Poniedziałek – to właśnie w nocy z niedzieli na poniedziałek i w poniedziałek rano możliwe są umiarkowane opady mokrego śniegu. Tutaj trajektoria niżu będzie miała duże znaczenie, także możliwe, że pojawi się zmiana warunków. Temperatura rano od 0 do +2*C, w ciągu dnia ociepli się do 4-5*C. W dalszym ciągu silny wiatr z zachodu.

Od wtorku ma być cieplej.

Źródło: Łowcy Burz Podbeskidzie