Młode szczypiornistki KS Bystra zostały mistrzyniami Śląska. Tytuł najlepszych w województwie podopieczne trenera Marcina Węgrzyna zapewniły sobie na kolejkę przed końcem ligowych zmagań, notując w nich komplet 17-tu zwycięstw.

Miejscem decydującej batalii okazały się Tychy, gdzie w poniedziałkowe popołudnie doszło do pojedynku z MOSM, mistrzem poprzedniego sezonu. Mecz odbywał się w szczególnych okolicznościach – na hali, na której piłkarki trenera Węgrzyna odniosły ostatnią ligową porażkę (23. listopada 2016 r.) oraz w pojedynku z drużyną, która odebrała ekipie z Bystrej będący już na wyciągnięcie ręki mistrzowski tytuł w poprzednim sezonie.„Bystrzanki” nie dały miejscowym najmniejszych szans, dopisując do swojego dorobku kolejne, pewne trzy punkty. W tym momencie prosta matematyka wskazała, że mające przed ostatnim meczem 6 punktów przewagi nad wiceliderem tabeli, Ruchem Chorzów piłkarki KS Bystra cieszyć mogą się już z upragnionego zwycięstwa w rozgrywkach Śląskiej Ligi Piłki Ręcznej w kategorii młodziczek.

Teraz przed piłkarkami przerwa świąteczna, a już po niej rozpoczną do kolejnego celu, jakim jest pierwszy etap poziomu centralnego, do którego awans uzyskały dwa najlepsze zespoły na Śląsku. Ten odbędzie się w ostatni weekend kwietnia, a do jego organizacji wytypowano drużynę z Bystrej. Pod Klimczok przyjadą z tej okazji czołowi przedstawiciele Dolnego Śląska, Opolszczyzny oraz województwa łódzkiego.

MOSM Tychy 2003 – KS Bystra 2003 19:31 (12:15)

Bramki: Jakubiec 8, Wereszczyńska 7, Wrona 4, Wołoch 4, Talik 3, Więckowska 2, Gruca 1, Małysiak 1, Widuch 1