Do końca czerwca powinien zostać ukończony drugi etap budowy parku wypoczynkowo-rekreacyjnego przy ul. Słonecznej w Jaworzu. Inwestycja już teraz kosztowała podatników ok. 350 tys. zł, a docelowo pochłonie nawet 560 tys. zł. Dotychczasowe prace realizowane na tym terenie nie były najwyższej próby.

Kwestię przebudowy tzw. Starego Basenu poruszyła podczas marcowej sesji Rady Gminy Jaworze Janina Holeksa. Radna pytała m. in. o termin zakończenia drugiego etapu inwestycji. O tym zadaniu nie omieszkał wspomnieć radny Jerzy Ryrych. Przewodniczący komisji rewizyjnej przypomniał, iż inwestycja ta rozpoczęła się w 2014 r. i miała kosztować podatników nieco ponad 100 tys. zł. – Okazało się, że jak do tej chwili włożyliśmy w to 350 tys. zł, z czego 250 tys. zł ze środków własnych. Obecnie realizując drugi i trzeci etap inwestycji włożymy następne 210 tys. zł. Na Stary Basen wydano 560 tys. zł. To są gigantyczne pieniądze za które dostajemy w dalszym ciągu całkowicie niesprawny system melioracyjny i co do tego nie mam wątpliwości, podobnie jak i wszyscy, którzy widzieli jak on działa. To jest skopane totalnie. Byłem oczywiście za realizacją tego zadania. Byłem też jednym z inicjatorów podjęcia się tej inwestycji, dlatego że mieszkam 50 m od Starego Basenu. Spodziewałem się powstania ładnej murawy, a mamy przedsięwzięcie na 560 tys. zł. To jest giga kasa! – przypomniał radny Ryrych.

Przypomnijmy, iż przetarg na realizację tego zadania został rozstrzygnięty w styczniu br. Wykonania inwestycji podjęło się przedsiębiorstwo z Wrocławia, które swoje usługi wyceniło na 186,7 tys. zł. Była to kwota o 30 tys. zł wyższa od tej, którą zarezerwowano na ten cel w budżecie gminy. Łącznie do Urzędu Gminy wpłynęły trzy oferty, a najwyższa z nich opiewała na ponad 250 tys. zł. W ramach drugiej fazy inwestycji na Starym Basenie przewidziano: dogodne dojście do obiektu z drogi publicznej, plac do zawracania i dla rowerów, plac zabaw dla dzieci (dostawa i montaż kompletnego zestawu zabawowego w kształcie statku), samoobsługową stację naprawy rowerów oraz betonowy stół do gry w tenisa stołowego.