Niskoemisyjna Strefa Ekonomiczna w Międzyrzeczu Dolnym nie jest jeszcze zabudowana halami magazynowymi czy produkcyjnymi, ale władze gminy już myślą o komforcie osób pracujących na tym obszarze. Na jednej z wyodrębnionych w strefie działek powstanie w przyszłości miejsce z siłownią zewnętrzną, punktem gastronomicznym i toaletami.

Podczas marcowej sesji Rady Gminy Jasienica podjęto uchwałę mocy której zostaną wydzielone półhektarowe działki przeznaczone na sprzedaż. Wcześniej gmina oferowała kontrahentom większe areały, ale okazuje się, ze istnieje też zainteresowanie mniejszymi powierzchniami. Tym samym potencjalni nabywcy będą mieć do wyboru trzy działki o takiej powierzchni.

Jak informował w czasie sesji wójt Janusz Pierzyna, w sąsiedztwie tych działek zostanie wyznaczona przestrzeń do obsługi kierowców. – Przed terenem zielonym wydzieliliśmy działkę. Po zabudowaniu strefy chciałbym aby powstała tam siłownia zewnętrzna i jakaś mała gastronomia. Ta infrastruktura pozwoli kierowcom, którzy przyjadą do firm w strefie złapać chwilę oddechu. Nie każda firma ma takie miejsce u siebie, żeby napić się kawy czy zjeść coś. Ci którzy przyjadą do nas z różnych części świata będą mieli gdzie rozprostować kości. Na dzisiaj nie ma potrzeby realizacji takiego punktu, ale nie możemy sobie też zablokować drogi do jego utworzenia. Do tej działki wydzielony zostanie także ciąg pieszo-jezdny – wyjaśniał gospodarz gminy Jasienica.