Policjanci z komisariatu w Szczyrku zatrzymali 58-letnią kobietę, która w czasie domowej awantury ugodziła nożem swojego męża. 59-letni mężczyzna w ciężkim stanie trafił do szpitala. Bielski sąd, na wniosek śledczych, podjął już decyzję o tymczasowym aresztowaniu zatrzymanej. Za przestępstwo to sprawczyni może spędzić w więzieniu resztę życia.

Do zdarzenia doszło w jednym z domów wielorodzinnych w powiecie bielskim. Pomiędzy małżonkami doszło do kłótni. W czasie awantury 58-latka zaatakowała swojego męża nożem i ugodziła go w brzuch. Jeden z sąsiadów, słysząc odgłosy awantury dobiegające z mieszkania, natychmiast wezwał na miejsce policję i pogotowie ratunkowe, które przewiozło rannego mężczyznę do szpitala. Jego życiu na szczęście nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Chwilę później policjanci zatrzymali sprawczynię. Badanie alkomatem wykazało, że miała ona w organizmie ponad 2,2 promila alkoholu. Przewieziono ją do policyjnego aresztu. W minioną sobotę w Prokuraturze Rejonowej Bielsko-Biała Południe usłyszała zarzuty i została doprowadzona do sądu. Zgodnie z decyzją bielskiego sądu, zatrzymana spędzi w areszcie najbliższe miesiące. Za przestępstwo to grozi jej kara dożywotniego więzienia.

Źródło: Policja Bielsko-Biała