Trwają intensywne prace wykończeniowe w budynku zaplecza sportowego w Rudzicy. Przypomnijmy, że obok boiska sportowego przy szkole w Rudzicy powstaje dwukondygnacyjny budynek zaplecza sportowego. 

Jak wyjaśnia wójt gminy Jasienica Janusz Pierzyna, obiekt będzie służył jako szatnia i zaplecze dla piłkarzy, korzystających z kompleksu boisk sportowych. Na górnej kondygnacji powstaje z kolei salka ćwiczeń, dostosowana do poruszania się po niej przez osoby niepełnosprawne. – To inwestycja w rozwój naszej gminy, w zdrowie mieszkańców, przede wszystkim najmłodszych. Znacznie ułatwi przeprowadzanie rozgrywek i treningów na boisku, a z drugiej strony umożliwi też intensywne treningi sportowcom, którzy nie potrzebują dużych przestrzeni – mówi wójt.

Sam budynek powstał jeszcze jesienią, przez zimę trwały prace wykończeniowe we wnętrzach. Obecnie na dole w szatniach pracownicy wykładają płytki ceramiczne, na górze zaś robotami objęli wykańczanie ścian i podłogi. W dolnej części będzie zaplecze sportowe z szatniami, natryskami i magazynami na sprzęt sportowy, łącznie 166 mkw.

Z kolei na górze powstaje spora salka do treningów, pomyślana jako miejsce ćwiczeń zawodników bocci. Będzie z niej korzystał m.in. niepełnosprawny sportowiec Damian Iskrzycki, mieszkaniec Rudzicy, który w tej dyscyplinie osiąga już sukcesy międzynarodowe. Wjazd do salki poprowadzi dogodnym podjazdem ze skarpy od strony szkoły. Wewnątrz również nie będzie barier architektonicznych, toteż cała kondygnacja będzie dostosowana do bezproblemowego poruszania się osób na wózkach. Na górze będzie 132 mkw. powierzchni, całość więc budynku liczyć będzie 313 mkw. powierzchni.

Inwestycja pochłonie ponad 1,5 mln zł, przy czym 780 tys. zł z tej kwoty wójt pozyskał w formie dotacji z Ministerstwa Sportu i Turystyki jako dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Planowany termin zakończenia to wrzesień tego roku. Budowlańcy czekają na cieplejszą aurę, aby wykonać prace zagospodarowania otoczenia budynku, jednocześnie dalej będą prowadzone roboty wykończeniowe wewnątrz i na zewnątrz obiektu. 

Źródło: UG Jasienica