Ponad 150 policjantów zabezpieczało mecz piłki nożnej pomiędzy młodzieżowymi drużynami Polski i Anglii. Na trybunach zasiadła rekordowa liczba blisko 15 tysięcy kibiców. Mundurowi strzegli bezpieczeństwa nie tylko wokół stadionu i na trasach dojazdowych, ale także w całym mieście. Podczas zabezpieczenia tego spotkania nie doszło do poważniejszych incydentów, ani też zakłócenia spokoju.

Wczoraj na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej rozegrany został mecz piłki nożnej pomiędzy młodzieżowymi drużynami Polski i Anglii. Na trybunach zasiadła rekordowa liczba – blisko 14 tysięcy kibiców.

Nad bezpieczeństwem mieszkańców i kibiców czuwało ponad 150 policjantów z Bielska-Białej, bielskiego Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji, policyjni spottersi oraz strażnicy miejscy. Mundurowi z prewencji, ruchu drogowego oraz kryminalni byli obecni w całym mieście. Zabezpieczali trasy dojazdowe i okolice widowiska sportowego. Policjanci dbali, by każdy z uczestników meczu bez przeszkód dotarł na stadion, a potem równie bezpiecznie powrócił do domu. Spotkanie przebiegało spokojnie. Nie doszło do poważniejszych incydentów czy zakłócenia spokoju.

Źródło: Policja Bielsko-Biała