Do wyborów samorządowych pozostało grubo ponad pół roku, ale kampania większości kandydatów ubiegających się o fotel prezydenta Bielska-Białej rozpoczęła się już na dobre. Bielska radna, Małgorzata Zarębska, zarzuca kandydatowi na prezydenta miasta Bielska-Białej, Przemysławowi Drabkowi, podebranie pomysłu związanego z tzw. „Kopertami życia”. Po uszach dostało się też wiceprezydentowi miasta.

 Nie jestem w stanie przytoczyć tu wszystkich moich/naszych (bo stowarzyszenia Niezależni.BB) propozycji, które systematycznie zgłaszam we wnioskach, interpelacjach i sugestiach podczas komisji, czy innych spotkań. Napisze tylko o kilku, które spotkały się z dezaprobatą, pełną dezaprobatą, wręcz totalną negacją – czytamy na facebooko’wym profilu Małgorzaty Zarębskiej. – Jeden z przykładów: Koperta Życia. Kiedy mówiłam o możliwości jej wprowadzenia na Komisji Zdrowia, głównym przeciwnikiem pomysłu był Przewodniczący P. Drabek. Co się okazało po paru miesiącach? Że jest jednym z głównych orędowników jej wprowadzenia. Kiedy tworzyliśmy Koalicję Antysmogową, smog przez Pana Prezydenta i jego ekipę był traktowany jako narzędzie polityczne. Dzisiaj Prezydent Kamiński zbiera podpisy pod petycją. Kiedy pisaliśmy projekt, a potem wnioskowali o zakup oczyszczaczy powietrza do miejskich żłobków i przedszkoli – wydatek był za duży. Dzisiaj dowiaduję się, że pomysł będzie realizowany. Co, polityka Panowie? Jakby to było powiedzieć, że Zarębska mądrze gada? Jakby to było zrobić coś wspólnie, a nie szukając fortelu podpisywać wspólną interpelację dotyczącą walki ze smogiem w taki sposób żeby tylko jej nie podpisała Zarębska (bo razem z Janusz Okrzesikiem zainicjowali Koalicję Antysmogową)? Nie umiecie robić samorządu, nie umiecie działać wspólnie. Nie leży Wam na sercu Bielsko-Biała. I to mnie martwi – napisała bez ogródek radna Niezależnych.BB.

O odniesienie się do zarzutów stawianych przez radną Zarębską poprosiliśmy Przemysława Drabka i wiceprezydenta Kamińskiego. O komentarz pokusił się jedynie wiceprzewodniczący Rady Miejskiej i kandydat PiS na prezydenta Bielska-Białej. – Trudno mi się odnosić do argumentów pani Radnej publikowanych w sieci. Zawsze byłem i jestem otwarty na bezpośrednią rozmowę i działanie dla dobra mieszkańców – deklaruje Przemysław Drabek. – Wiele moich pomysłów doczekało się realizacji po latach, a przykładem może być, pogram Rodzina+, ostatnio wprowadzona aplikacja Zgloszeniabb, zniesienie opłat dla posiadaczy psów, budżet obywatelski (pomysł Klubu PiS) i wiele innych, które mogły być zrealizowane wcześniej i ze wskazaniem mojej osoby. Pomysłem Koperty Życia zainteresowali mnie w bezpośredniej rozmowie bielscy seniorzy. Koperta nie byłaby realizowania przez miasto, gdybym nie podjął działań. Prywatnie wyprodukowałem oraz przekazał seniorom ok 8000 szt. kopert. Zachęcam do rozmowy, wspólnego działania na rzecz naszej bielskiej społeczności, niemarnowania czasu i energii na ataki personalne – zakończył Drabek.

Dodajmy, iż poza wspomnianym Przemysławem Drabkiem o fotel prezydenta Bielska-Białej prawdopodobnie będzie ubiegał się Janusz Okrzesik ze stowarzyszenia Niezależni.BB. Także Jarosław Klimaszewski – przewodniczący Rady Miejskiej i członek Platformy Obywatelskiej jest stawiany w gronie najbardziej prawdopodobnych kandydatów do objęcia sterów w Bielsku-Białej. Co ciekawe, obecny prezydent miasta Jacek Krywult nie ogłosił jeszcze swoich planów co do ubiegania się o reelekcję. Na giełdzie nazwisk pojawiają się też Przemysław Koperski, poseł Mirosław Suchoń (Nowoczesna) oraz Janusz Buzek (Porozumienie).

Zdjęcie: Facebook Małgorzaty Zarębskiej