Dziewięć zastępów straży pożarnej gasiło wczoraj w nocy pożar budynku handlowo-usługowego w Czechowicach-Dziedzicach przy ulicy Stanisława Wyspiańskiego. Paliły się rzeczy składowane przy zewnętrznej ścianie dwukondygnacyjnego budynku handlowo-usługowego. 

Pożar rozprzestrzenił się po zewnętrznej elewacji wykonanej z otynkowanego styropianu i przedostał się na poddasze i dach obiektu. Strażacy podali dwa prądy wody na palącą się elewację i konstrukcję dachu. Po 30 minutach prowadzonej akcji gaśniczej pożar udało się opanować. W trakcie prowadzonych działań, strażacy przeszukali pomieszczenia obiektu pod kątem obecności osób poszkodowanych – nikogo nie odnaleziono. Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do niezbędnych prac rozbiórkowych i oddymienia pomieszczeń.

Przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego zbadał przebywającą w chwili powstania pożaru w pomieszczeniu mieszkalnym poddasza 27-letnią kobietę w zaawansowanej ciąży. Ratownicy nie stwierdzili konieczności zabrania kobiety do szpitala.

Informacja o pożarze wpłynęła do stanowiska kierowania komendanta miejskiego PSP w Bielsku-Białej o godz. 19:50. Działania zakończono o godz. 00:10. Przyczynę pożaru ustala przybyła na miejsce zdarzenia policja.