21-latek wsiadł do autobusu miejskiego, a kiedy kierowca zamierzał skontrolować jego bilet, wybił szyby młotkiem ewakuacyjnym i rzucił się do ucieczki. Nie uciekł daleko, bo po krótkim pościgu zatrzymał go mł.asp. Kamil Chrapek – dzielnicowego z Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach. Teraz nie dość, że zapłaci mandat za jazdę „na gapę”, to przed sądem dodatkowo tłumaczyć będzie się z uszkodzenia mienia, za co grozi mu nawet do 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w Czechowicach-Dziedzicach przy ul. Nad Wisłą. Młody mężczyzna wsiadł do autobusu miejskiego i zamierzał jechać bez ważnego biletu. Kiedy kierowca poprosił 21-latka o okazanie biletu, mężczyzna stał się agresywny i pobudzony. Wybił szyby w autobusie młotkiem ewakuacyjnym i rzucił się do ucieczki. Spowodował szkody, które sięgają 5 tysięcy złotych.

Zaalarmowani o zdarzeniu policjanci, dysponowali rysopisem chuligana. Chwilę później, dzielnicowy zauważył mężczyznę, którego wygląd odpowiadał podanemu rysopisowi. Na widok radiowozu sprawca zaczął uciekać. Dzielnicowy zatrzymał go krótkim pościgu. Szybko go obezwładnił i zakuł w kajdanki. Badanie stanu jego trzeźwości dało wynik ponad 1,2 promila alkoholu. Przewieziono go do policyjnego aresztu. Nazajutrz, po wytrzeźwieniu, usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia. O jego dalszym losie rozstrzygnie wkrótce prokurator.

Źródło: Policja Bielsko-Biała