Władze Szczyrku zamierzają zorganizować spotkanie z mieszkańcami i deweloperami, którzy planują inwestycje w okolicach ulic Kasztanowej i Bukowej. 

Na terenie Szczyrku powstaje coraz więcej apartamentowców. Nowe obiekty zostały wzniesione m. in. przy ulicach Szczytowej czy Olimpijskiej, a kolejna koncentracja tego typu budowli szykuje się w okolicach ul. Bukowej. Mieszkańcy coraz głośniej wyrażają swoje niezadowolenie. Więcej o o tej sprawie pisaliśmy w artykule „Apartamentowców przybywa. Są kontrowersje” (kliknij tutaj).

Władze miasta chcą ostudzić coraz gorętsze nastroje społeczne i niebawem zorganizują spotkanie mieszkańców z inwestorami. Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej poinformował o tym zamiarze przewodniczący tego gremium, Borys Matlak. – Jeśli chodzi o zawirowania w rejonie Kasztanowej i Bukowej chcemy zaprosić po 10 marca na spotkanie aby zapoznać mieszkańców z zamiarami i propozycjami inwestorów. Zwracam się z apelem aby mieszkańcy przybyli na to spotkanie, abyśmy mogli porozmawiać z każdym mieszkańcem o tym co my możemy i co oni mogą. Trzeba poszukać jakiegoś złotego środka, bo naprawdę są spore problemy. Nikt nie chce nikogo krzywdzić i musimy patrzeć na nasz wspólny interes i pogodzić go z interesem inwestorów, którzy tam są, będą i nikt ich raczej nie wygoni – zakończył Borys Matlak.