Gmina Jaworze zamierza do 30 września br. nadbudować budynek zaplecza sportowego przy ulicy Koralowej oraz postawić wiatę grillową w tym kompleksie. Samorząd zamierzał wydać na ten cel 612 tys. zł. Po przetargu okazało się, że najniższa oferta była o 150 tys. wyższa niż zakładali urzędnicy.

Nadbudowa budynku przy Koralowej pozwoli zwiększyć powierzchnię użytkową obiektu o ponad 207 m kw. Większość nowej powierzchni posłuży potrzebom Świetlicy Środowiskowej prowadzonej przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, która dzisiaj funkcjonuje w tzw. Agronomówce. Pozostała część służyć będzie klubowi GKS Czarni Jaworze– powstaną tam sale masażu, magazyny i umywalnie. Ponadto między budynkiem a sektorami publiczności powstanie wiata grillowa z zapleczem na sprzęt techniczny, z której będzie można korzystać na zasadach ogólnych. Powierzchnia użytkowa wiaty przewidziana została na ponad 66 m kw.

Pierwszego dnia marca doszło do otwarcia ofert przetargowych na wykonanie tego zadania. Gmina zarezerwowała na tę inwestycję 612,3 tys. zł. W konkursie wystartowały dwa konsorcja firm. Niższą ofertę złożyło konsorcjum firm z Bielska-Białej i Warszowic, które za wykonanie tego zadania oczekują 764,3 tys. zł. Zgodnie z zapisami przetargowymi prace budowlane powinny zostać zakończone do końca września br.

Zdjęcie: UG Jaworze