Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Jaworze, swoje wystąpienie miał dzielnicowy mł. asp. Zbigniew Bohucki, który podsumował ubiegły rok w policyjnych statystykach. W minionym roku mundurowi odnotowali na terenie gminy 242 wykroczenia. 

Policja podsumowała 2017 rok. W Jaworzu odnotowano 766 interwencji z czego 242 zdarzenia zanotowano, jako wykroczenia – 50 z nich zakończyło się w sądzie, 39 -mandatem karnym, a 153 pouczeniem.

Najczęstsze zdarzenia to spożywanie alkoholu w miejscu publicznym i zaśmiecania i akty wandalizmu. W minionym roku na terenie gminy doszło do dwóch wypadków drogowych. Zatrzymano również 5 nietrzeźwych kierujących. Na terenie gminy odnotowano dwie kradzieże. Warto dodać, że w asyście pracowników gminy Jaworze, policjanci dokonywali również kontroli kotłowni.

W swoim wystąpieniu dzielnicowy podsumował również szczegółowo dodatkowe piesze patrole, realizowane ze wsparciem funduszy gminnych. Gmina Jaworze co roku dofinansowuje dodatkowe policyjne patrole. W ubiegłym roku na ten cel przeznaczono 5 6 tys. zł. W tym roku większono tę kwotę do 8 tys. zł.

Z budżetu gminy Jaworze przekazane zostanie również 12 tys. zł na zakup nowego samochodu, który będzie służył również do realizacji policyjnych zadań na terenie gminy Jaworze. Po przedstawieniu projektu uchwały, uzyskała ona akceptację radnych. Pieniądze zostaną przekazane za zakup hybrydowego radiowozu. Fundusze na ten cel przekazuje również gmina Jasienica.

Źródło/zdjęcie: UG Jaworze