Komisariat Policji w Kobiernicach przedstawił plan działań priorytetowych w gminie Wilamowice na najbliższe sześć miesięcy. Funkcjonariusze będą zwalczać żebranie i pijaństwo w okolicy wilamowskiej Biedronki. Przyjrzą się też ekscesom do jakich dochodzi w pobliżu remizy w Dankowicach.

Jak czytamy w piśmie zastępcy komendanta komisariatu policji w Kobiernicach, Jacka Szczypki, w Wilamowicach przy ulicy Paderewskiego w rejonie sklepu spożywczego „Biedronka” gromadzą się osoby, które swoim zachowaniem poprzez żebranie, spożywanie alkoholu, używanie słów wulgarnych, zaśmiecanie i zanieczyszczanie miejsc publicznych budzą sprzeciw społeczny jak również wpływają demoralizująco na dzieci i młodzież. Do incydentów dochodzi najczęściej w godzinach porannych w godzinach 7-10 jak i w godzinach popołudniowych 14-19. Celem funkcjonariuszy z Kobiernic jest ograniczenie występowania zdarzeń (przestępstw i wykroczeń) w tym rejonie i poprawienie opinii mieszkańców o skuteczności działań policji. Dlatego też w tym rejonie można spodziewać się częstych wizyt dzielnicowego.

Innymi newralgicznymi punktami na mapie gminy Wilamowice są okolice ulicy św. Wojciecha w Dankowicach – za sklepem GS naprzeciw remizy OSP i tereny ogólnodostępnego ogródka oraz wiata przy wspomnianej remizie. Jak wynika ze zgłoszeń mieszkańców, notorycznie spożywa się tam alkohol, zaśmiecane są ogólnodostępne dla lokalnej społeczności miejsca, a także dochodzi do nieobyczajnych wybryków. W ciągu najbliższych miesięcy mundurowi zamierzają tam przeprowadzać częste kontrole, celem wyeliminowania niekorzystnych zjawisk i „represjonowanie” osób odpowiedzialnych za te ekscesy.