„Nie means nie” to tytuł filmu, który od miesiąca kręcony jest w Polsce. Wcześniej zdjęcia wykonywane były w Indiach. W naszym kraju ujęcia powstają m. in. w Bielsku –Białej i na Żywiecczyźnie. Na planie filmowym tej produkcji pojawił znany indyjski aktor Gulshan Gover. W obsadzie nie brakuje lokalnych akcentów. Film powstanie w trzech wersjach językowych – hindi, angielskiej i polskiej i ma trafić również na nasz rynek filmowy.

Wspomniany Gulshan Grover na ogół obsadzany jest w rolach czarnych charakterów. To bardzo znany w Indiach aktor. Wystąpił w kilkuset tytułach, m.in.: Marigold, Yes Boss, Duplicate, Boom. W “Nie means Nie” wciela się w postać Vijaya Grover’a, adwokata. W obsadzie aktorskiej znalazła się Natalia Bąk z Bielska-Białej, która miała być tłumaczką na planie, a zagra główną rolę – bohaterkę Kasię, w której zakochuje się młody Hindus. Wcześniej wystąpiła jedynie w filmie krótkometrażowym. Główną rolę męską odegra Dhruv Verma. Kolejnym bielskim akcentem w tej produkcji jest Sylwia Czech, wicemiss południa Nastolatek 2012. W hinduskim filmie zagra kierowcę rajdowego.

“Nie means Nie” w reżyserii Vikasha Vermy (jest on także producentem obrazu) będzie utrzymany w stylistyce Bollywood. To obraz o miłości Hindusa i Polki, doświadczonych przez los. Łączy ich m. in. pasja do nart. Film o miłości przedstawia problemy społeczne, mówi o prawach kobiet. Zagra w nim również Anna Guzik – bielszczanka, znana polska aktorka. Na planie zobaczymy również hinduską aktorkę o pseudonimie artystycznym „Cat”.

Ekipa filmowa liczy blisko 40 osób. Materiał filmowy będzie realizowany na Podbeskidziu do końca marca. Kolejne 3 miesiące będą poświęcone na montaż. Jesienią produkcja będzie gotowa. Film powstanie w trzech wersjach językowych – hindi, angielskiej i polskiej i ma trafić również na polski rynek filmowy. W planach i przygotowaniu jest kolejna produkcja Studia G7 i Vikasha Vermy, w której zagra Steven Seagal.

Dzisiaj w Żywcu odbyła się konferencja prasowa z udziałem ekipy filmowej. Zorganizowała ją poseł Małgorzata Pępek, która od 2016 roku jest przewodnicząca polsko-indyjskiej grupy parlamentarnej. Posłanka jest również inicjatorką współpracy przedsiębiorców z terenu okręgu Bielsko-Biała z podmiotami indyjskimi.