Komitet Terenowy Prawa i Sprawiedliwości w Bielsku-Białej zarekomendował kandydaturę dr Konrada Łosia na urząd prezydenta miasta. Konrad Łoś jest prawnikiem, wykładowcą akademickim, radnym, biegłym sądowym i arbitrem w sądzie arbitrażowym.

12 lutego w sali bielskiego NOT-u Konrad Łoś uzyskał rekomendację komitetu PiS w staraniach o fotel prezydenta miasta. W swoim wystąpieniu radny mówił o potrzebie wzmacniania partycypacji społecznej w obrębie samorządu terytorialnego. W drugiej części wystąpienia Łoś przekonywał o potrzebie współdziałania jednostek samorządu terytorialnego w realizacji rządowego Programu Mieszkanie Plus w ramach Narodowego Programu Mieszkaniowego. – Natomiast nieco wcześniej zorganizowanym zebraniu Komitet Terenowy Prawa i Sprawiedliwości w Bielsku-Białej udzielił mi jednogłośnie rekomendacji na kandydata na urząd prezydenta miasta Bielska-Białej – informuje na swoim facebook’owym koncie radny Łoś.

Ta rekomendacja nie oznacza jednak, że radny Łoś będzie kandydatem PiS na prezydenta Bielska-Białej w tegorocznych wyborach samorządowych. W stolicy Podbeskidzia funkcjonuje drugie koło partii, które wcześniej rekomendowało kandydaturę wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej, Przemysława Drabka. O tym który z radnych będzie startował w wyborach zadecyduje Zarząd Okręgowy PiS.