GLKS Wilkowice został klubem partnerskim Podbeskidzia. Osobą łączącą oba kluby jest Grzegorz Więzik, były zawodnik oraz skaut Podbeskidzia, który obecnie jest trenerem klubu z ligi okręgowej. To z jego inicjatywy prezes Tomasz Mikołajko spotkał się z sołtysem Wilkowic Ryszardem Rączką oraz dyrektorem GOSiR-u Markiem Kubicą w celu podpisania umowy o współpracy partnerskiej.

 To jest bardzo miłe kiedy klub wiodący w regionie chce współpracować z klubami lokalnymi z niższych lig – skomentował zawarte porozumienie Grzegorz Więzik – Jest to świetna rzecz  dla obu stron dlatego, że w każdej chwili może w klubach regionu może trafić się bardzo uzdolniony zawodnik, a dzięki takiemu partnerstwu, trafi on automatycznie do Podbeskidzia. To niesie korzyści też w drugą stronę – promocyjne i wizerunkowe, bo to bardzo dobra promocja dla gminy Wilkowice, ale też dla klubu i jego akademii. Dzięki umowie klub z Wilkowic też pozyskał czterech młodych zawodników Podbeskidzia, którzy pomogą nam w walce o pozostanie w lidze. Na pewno będą solidnym wzmocnieniem, a sami też poznają grę w seniorach i zdobędą bezcenne doświadczenie.

– W ten sposób kontynuujemy rozwijanie naszej siatki klubów partnerskich w regionie. Jest ich coraz więcej i liczę, że szybko wypełnimy wszystkie białe plamy na mapie regionu i całe Podbeskidzie będzie zjednoczone w budowanie silnego piłkarskiego regionu – mówi prezes Mikołajko – Gmina Wilkowice daje nam wyraźny sygnał, że jest otwarta na współpracę z Podbeskidziem, dlatego jestem przekonany, że nie to był ostatni raz kiedy spotkaliśmy się w takim gronie, bo możliwości przed nami są naprawdę duże.

Źródło/zdjęcie: tspodbeskidzie.pl