Miniony tydzień był bardzo intensywny dla naszych siatkarek bowiem rozegrały one dwa spotkania w przeciągu pięciu dni. Nowy rok w Lidze Siatkówki Kobiet zawodniczki BKS PROFI CREDIT rozpoczęły od poniedziałkowej konfrontacji z Pałacem Bydgoszcz. Bielszczanki zdominowały ten mecz i pewnie wygrały 3:0. Wydawało się, że w piątek historia się powtórzy, wszak podopieczne Tore Aleksandersena prowadziły w spotkaniu z Legionovią 2:0. Niestety, ziściło się stare siatkarskie powiedzenie “kto nie wygrywa 3:0, ten przegrywa 2:3”.

Jutrzejszy przeciwnik BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała plasuje się obecnie na czwartym miejscu w tabeli Ligi Siatkówki Kobiet. Siatkarki Budowlanych niezbyt udanie weszły w rok 2018, który zainaugurowały porażką 2:3 z Legionovią, a kilka dni później “poległy” w meczu z wiceliderem z Polic 0:3. Nie ma jednak co demonizować słabszej postawy podopiecznych Błażeja Krzyształowicza. Wszyscy pamiętamy pierwszy mecz sezonu 2017/2018, gdzie siatkarki z Łodzi pokonały BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała 3:1.

Jest jedna rzecz, która łączy obie drużyny – silne indywidualności. W świetnej dyspozycji jest nasza siatkarka – Katarzyna Konieczna, która na półmetku rundy zasadniczej Ligi Siatkówki Kobiet jest najlepiej atakującą i punktującą zawodniczką. W statystykach jednak depcze jej atakująca z Łodzi – Kaja Grobelna, która plasuje się na 4. miejscu jeśli chodzi o ranking punktujących. Ponadto najlepiej przyjmującą w Lidze Siatkówki Kobiet jest inna siatkarka Budowlanych – Agata Witkowska.

Zapraszamy do śledzenia relacji live z meczu Grot Budowlani Łódź – BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała na naszej stronie internetowej. Początek tuż przed 18: