Tym meczem zespół Adama Noconia zakończy pierwsze zgrupowanie. Przez cały tydzień Podbeskidzie trenowała w Wałbrzychu, po powrocie przygotowania kontynuowane będą na obiektach w okolicach Bielska-Białej, a końcową fazą okresu przygotowawczego będzie drugie zgrupowanie, które odbędzie się w Turcji w okresie 9-21 lutego.

Zanim jednak Górale wylecą na trawiaste murawy w Turcji to czeka ich spora dawka gier sparingowych. Podbeskidzie zagra kolejno z Zagłębiem Sosnowiec, Ruchem Chorzów, Podhalem Nowy Targ, Koroną Kielce oraz MKS-em Kluczbork, a w ostatniej grze tuż przed startem rozgrywek rywalem będzie Puszcza Niepołomice.

Najbliższy przeciwnik, drużyna wrocławskiej Ślęzy obecnie występuje na poziomie III ligi, w której spisuje się znakomicie. Po rundzie jesiennej wrocławianie zajmują trzecie miejsce z trzema punktami straty do prowadzącej Skry Częstochowa. Uwagę zwraca duża liczba zdobytych bramek przez Ślęzę, więcej niż 36 goli w 17 meczach zdobył tylko wicelider tabeli Stal Brzeg. Jedną trzecią bramkowego dorobku Ślęza zawdzięcza swojemu najskuteczniejszemu zawodnikowi Maciejowi Firlejowi, który jest drugim najlepszym strzelcem całych rozgrywek, jego jednak nie zobaczymy w sobotniej grze ponieważ swoją skutecznością zwrócił uwagę Górnika Zabrza i z zespołem ekstraklasy przygotowuje się do rundy wiosennej.

Mecz ze Ślęzą Podbeskidzie rozegra w sobotę 20 stycznia o godz. 11:00 w Wałbrzychu na obiektach Centrum Aktywnego Wypoczynku AQUA ZDRÓJ, gdzie bielszczanie przebywają na zgrupowaniu.