Jak pisze w swojej interpelacji posłanka Pępek, do szkoły sportowej w Buczkowicach uczęszcza 82 gimnazjalistów i licealistów, którzy uprawiają skoki narciarskie, biegi narciarskie, kombinację norweską oraz konkurencje alpejskie. Wśród nich jest m. in. 17-letni Tomasz Pilch, aktualny lider stawki skoczków narciarskich w klasyfikacji Pucharu Kontynentalnego, który niedawno zadebiutował w konkursie Pucharu Świata. W przeszłości w buczkowickiej szkole uczyli się m.in. skoczkowie Piotr Żyła, Stefan Hula, biegacze Maciej Kreczmer i Maciej Staręga oraz Sylwia Jaśkowiec, Kornelia Marek i Agnieszka Szymańczyk, dwuboiści Paweł Słowiok i Adam Cieślar oraz alpejczyk Maciej Bydliński.

Organem prowadzącym dla szkoły jest starosta powiatu bielskiego. Leży ona na terenie będącym własnością Lasów Państwowych, z tego względu utrudniony jest rozwój szkoły – kuźni sportowych talentów i mistrzów sportu i dalsze inwestowanie w infrastrukturę dydaktyczną i sportową. Jak przekonuje Małgorzata Pępek, koniecznym jest przyspieszenie działań związanych z przekazaniem terenu staroście bielskiemu. Obecnie trwa rozpoczęta kilka miesięcy temu budowa wyczekiwanej hali sportowej przy szkole. Będzie to wielofunkcyjna hala z zapleczem, której koszt w 68 %, czyli ponad 4 mln zł, finansuje Ministerstwo Sportu i Turystyki. Zakończenie budowy hali sportowej przewidziane jest na wrzesień 2019 rok czyli na XX lecie powstania SMS – u. – To kolejny krok w unowocześnianiu i poszerzaniu bazy placówki. Jednakże koniecznością jest przekazanie przez Lasy Państwowe własności, na co powiat bielski oczekuje od blisko 20 lat – przypomina posłanka Pępek. W związku z powyższym parlamentarzystka zwróciła się z prośbą m. in. o informację o działaniach zmierzających do przekazania własności Lasów Państwowych na rzecz bielskiego Starostwa Powiatowego.

O treści odpowiedzi ministrów na wystąpienie Małgorzaty Pępek poinformujemy, gdy tylko ta zostanie opublikowana na sejmowej stronie internetowej.

Na zdjęciu: plac budowy hali sportowej przy SMS Szczyrk (smsszczyrk.pl).