Jaworze tamtejszy wójt, a zarazem przewodniczący zarządu BZPG – Radosław Ostałkiewicz, informował, iż 20 listopada 2017 r. został złożony wniosek na zakup ok. 25 nowoczesnych autobusów. Pojazdy będą spełniać najwyższe standardy związane z ochroną środowiska. Koszt projektu wyniesie ok. 26 mln zł, a dofinansowanie z RPO sięgnie ponad 22 mln zł. Każdy z autobusów będzie miał charakter niskopodłogowy i będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Autobusy będą wyposażone w klimatyzację przestrzeni pasażerskiej jak i kabiny kierowcy. Będzie internet – Wi Fi, gniazda USB do ładowania telefonów czy oświetlenie ledowe. Pojazdy będą wyposażone w monitoring wewnętrzny i zewnętrzny oraz system dźwiękowego i wizualnego informowania o przystankach. – Pierwszą dostawę planujemy na przełomie 2018/2019, a drugą końcem 2019 r. Pierwsze płatności jakich będziemy dokonywać, to lata 2019-2020 – informował Ostałkiewicz.

Natomiast w bieżącym roku powinna zostać uruchomiona aplikacja kiedyprzyjedzie.pl. Aby z niej skorzystać wystarczy ściągnąć aplikację i wówczas będziemy mogli dowiedzieć się gdzie autobus się znajduje – czy przyjedzie za minutę, czy wypadł z trasy czy też może stoi w korkach. Ostałkiewicz mówił też, że czynione są starania, by dawny PKS był widoczny na mapach Google. – Tzn. gdy ktoś wyznacza trasę podróży transportem publicznym, to chcemy aby system uwzględniał kursy PKS-u – wyjaśniał wójt Jaworza.

Przypomnijmy, iż Związek został utworzony przez powiat bielski oraz gminy: Bestwina, Buczkowice, Jasienica, Jaworze, Kozy, Porąbka, Szczyrk, Wilkowice i Wilamowice do prowadzenia zadań z zakresu transportu publicznego. 27 marca 2017 r. związek ten, z siedzibą w Bielsku – Białej, został wpisany przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji do rejestru związków powiatowo – gminnych.